Podczas spotkania olimpijczyków z mieszkańcami Wałcza i regionu padły ważne słowa z ust siatkarza Michała Kubiaka. W trakcie spotkania sportowiec po raz pierwszy odniósł się do zarzutów wobec niego i wobec trenera drużyny polskich siatkarzy — Vitala Heynena. Mężczyźni są uważani za winnych porażki Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Problemy zdrowotne trenera drużyny

Ten rok był dla polskich siatkarzy niefortunny. Drużyna ma na swoim koncie liczne sukcesy i podczas tegorocznych Igrzysk w Tokio polscy kibice mieli wobec siatkarzy duże oczekiwania. Polacy byli również faworytami ekspertów sportowych z zagranicy. Początkowo wiele wskazywało na to, że Polacy przywiozą do kraju medal olimpijski. Mecz z Francją niestety rozwiał te nadzieje.

Trener polskiej drużyny utrzymuje, że winę za przegraną ponosi fakt, że nasi siatkarze mają za sobą wiele łatwych meczów, a francuscy wiele trudnych. To spowodowało, że drużyna z Francji poradziła sobie lepiej. Wielu ekspertów ma jednak inne zdanie. Są głosy, które porażkę przypisują właśnie trenerowi.

Warto wspomnieć, że Vital Heynen zmaga się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu uczestniczenie w zawodach z taką werwą, jak dawniej. Niektóre głosy utrzymują, że przez to polska drużyna została pozbawiona wsparcia, które jest konieczne do wygranej.

Michał Kubiak także krytykowany

Kapitan zespołu również zebrał wiele negatywnych opinii po przegranym meczu z Francją. Wskazano na jego bulwersujące wypowiedzi i ignorancję. Często przytacza się wypowiedź Kubiaka, w której zaznacza, że ma w nosie krytykę. Czasami zły dobór słów potrafi zdziałać wiele złego, jeśli chodzi o opinię publiczną.

Sportowiec długo unikał odpowiedzi na pytania związane z przegraną. Trudno się dziwić, prawdopodobnie potrzebował czasu na zebranie myśli. Głos w sprawie zabrał właśnie w Wałczu. Kubiak pogratulował wszystkim medalistom i medalistkom, a także wyraził nadzieję, że zdrowie pozwoli mu kiedyś potrzymać medal olimpijski w dłoniach. Siatkarz otwarcie przyznał, że mocno liczy na medal olimpijski zdobyty w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.