Doświadczenie i czujność funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wałeckiego komisariatu doprowadziło do schwytania nietrzeźwego operatora pojazdu, który nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia samochodu. Dodatkowo, w jego pojeździe znaleziono substancje narkotyczne.

W okolicach godziny 02:00, na ulicy Dąbrowskiego w mieście Wałcz, uwagę policjantów przyciągnął osobowy ford, który niespodziewanie ruszył i zwiększył prędkość, jadąc ulicą Kościuki i następnie ulicą Wojska Polskiego. Funkcjonariusze skierowali za nim nieoznakowany radiowóz, momentalnie go zatrzymując. Instynkt stróża prawa nie zawiódł detektywów.

Natychmiast wyczuwając zapach alkoholu wewnątrz samochodu, wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego. Sprawdzili kierującego w systemie policyjnym, gdzie otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna w wieku 18 lat nie ma absolutnie żadnych praw do kierowania pojazdem. Dodatkowo, podczas przeszukiwania auta, znaleźli w nim narkotyki w postaci marihuany.

Patrol drogówki dotarł na miejsce i przeprowadził test na obecność alkoholu u kierowcy. Młodzieniec miał w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo, początkowe badanie za pomocą urządzenia do wykrywania narkotyków u 18-latka dało pozytywny rezultat. Z tego powodu funkcjonariusze zdecydowali się przeprowadzić test krwi u mężczyzny. Kierowca został aresztowany, a po wytrzeźwieniu zostaną mu postawione zarzuty za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków. Czeka go teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.