Mieszkańcy Wałcza mają szansę na wygodny spis w ramach spisu powszechnego przy Wałeckim Centrum Kultury. Przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia do 30 września. Pozostaje nam zatem coraz mniej czasu na obowiązkowego dokonanie spisu. Warto zatem skorzystać z okazji!

Namiot do spisu powszechnego przy Wałeckim Centrum Kultury

Na placu obok Wałeckiego Centrum Kultury stanął charakterystyczny namiot, w którym można dokonać spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Namiot stanął dzisiaj (7 sierpnia) i był otwarty od 8 do 13. Mieszkańcy miasta mogli w tym czasie przyjść i załatwić tę niezbędną formalność. Jeśli nie zdążyliście tego zrobić, nic straconego, gdyż namiot ponownie pojawi się w tym samym miejscu 14 sierpnia.

Jeśli chcecie skorzystać z możliwości spisania w namiocie, pamiętajcie o zapisaniu lub zapamiętaniu swojego numeru PESEL. W spisie powszechnym są również pytania o pracę i metraż mieszkania. Warto więc przypomnieć sobie, gdzie pracowało się we wrześniu 2020 roku oraz sprawdzić dokładny metraż mieszkania.

Spis powszechny w internecie

Najwygodniejszą formą dokonania spisu powszechnego jest skorzystanie ze strony internetowej: spis.gov.pl. W ten sposób bez wychodzenia z domu i czekania na infolinii można w kilka minut spełnić swój obowiązek. Warto skorzystać z tej opcji, internet nie gryzie. Przed spisaniem sprawdź tylko, czy jesteś na dobrej stronie, bo różne rzeczy się dzieją.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, są skazane na infolinię. Nie warto czekać ze spisem na ostatnią chwilę, bo czas leci szybko i 30 września pojawi się szybciej, niż to się wydaje. W tym celu warto od razu zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i poczekać na spisanie. Polecaną opcją jest również kontakt z urzędem gminy. Jedno jest pewne — spisać musi się każdy. Z tego względu nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę, bo po co robić sobie dodatkowe problemy i stres. Namiot stacjonujący 14 sierpnia przy Centrum Kultury w Wałczu może być sporym ułatwieniem.