Karolina Naja i Anna Puławska mogą pochwalić się znakomitym sportowym sukcesem. Kajakarki zdobyły srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Sportsmenki pokonały konkurencję na dystansie K2 500 m i niewiele brakowało, by sięgnęły po złoty medal. Naszym zdaniem srebrny medal to znakomity sukces. Jesteśmy dumni, tym bardziej że Karolina Naja to mieszkanka Wałcza.

Srebrny medal w Tokio

Zarówno Karolina Naja, jak i Anna Puławska mają za sobą liczne sukcesy sportowe. Dystans na 500 m to jedna z ulubionych konkurencji wysportowanych Polek, co było widać podczas tegorocznych igrzysk w Tokio. Dziewczyny stanowiły zgrany zespół i pędziły po zwycięstwo z klasą i godną pozazdroszczenia energią. Złoty medal ostatecznie powędrował do zawodniczek z Nowej Zelandii, a Polki zdobyły niemniej imponujący srebrny medal.

Siódmego sierpnia kajakarki zdobyły brązowy medal podczas konkurencji na 500 m w kajakarskiej czwórce. Razem z Karoliną Naja i Anną Puławską o zwycięstwo walczyły Justyna Iskrzycka oraz Helena Wiśniewska.

Karolina Naja i jej sportowe sukcesy

Zwycięstwo polskich kajakarek w Tokio było dla nas szczególnym powodem do dumy, gdyż Karolina Naja jest mieszkanką Wałcza. 31-letnia obecnie kajakarka niejednokrotnie zdobyła złoto w Mistrzostwach Europy. Ponadto w 2014 roku w Moskwie zdobyła złoto w Mistrzostwach Świata. Na swoim koncie posiada również 11 srebrnych medali i 12 brązowych. Energia, zapał i sportowa klasa Karoliny Naja jest godna pozazdroszczenia.

Sportowy debiut Karoliny Naja miał miejsce w 2012 roku. W tym czasie trwały również Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w których wzięła udział, zdobywając brązowy medal. Debiut 22-letniej wtedy kajakarki zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Brązowy medal otrzymała również Beata Mikołajczyk, która partnerowała Karolinie w dystansie na 500 m.

Jesteśmy bardzo dumni zarówno z naszych polskich kajakarek, jak i innych sportowców, którzy spróbowali swoich sił w tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.