Upały są niebezpieczne i uciążliwe dla wszystkich żywych stworzeń. Cierpią także nasi futrzaści przyjaciele, dlatego warto pomyśleć, w jaki sposób można im pomóc. Jednym z mniej oczywistych sposobów na przyniesienie ulgi zwierzakom domowym jest zrobienie specjalnych lodów. Głównym składnikiem lodów dla pupili są psie i kocie przekąski.

Lody dla kota, jak je przyrządzić?

Przyrządzenie lodów dla kota jest bardzo proste, z tego względu, że w sklepach dostępne są płynne kocie przekąski, z których łatwo można zrobić lód. W tym celu warto zakupić ulubione przekąski dla kota i silikonowe pojemniki do robienia kostek lodów. Do masy można wcisnąć patyczek, by ułatwić sobie podawanie kotu przekąski. Można również robić to prosto z ręki. Ważne, by pamiętać, że pokarm musi być całkowicie płynny, gdyż ciamkanie lodowatych, zamrożonych kawałków mięsa może okazać się szkodliwe dla wrażliwych kocich żołądków. Co więcej, kocie lody powinny być lekko rozmrożone przed podaniem.

Do utworzenia masy na lody wystarczy płynna przekąska lub zmielona kocia karma mokra. Do mieszanki można dodać odrobinę wody.

Jak zrobić lody dla psa?

Psy mogą skorzystać ze znacznie bogatszej oferty, jeśli chodzi o lody. Psom można przyrządzać lody z bananów, jabłek i innych, uwielbianych przez Twojego pupila owoców. Niektórzy dodają do mieszanki masło orzechowe i jogurt. Lody dla psów przeważnie nie są więc mięsne i to też jest w porządku. Warto jednak pamiętać, że mimo dużej tolerancji, psiaki nie powinny jeść lodów przeznaczonych dla ludzi. Główną przyczyną jest cukier i polepszacze smaku. Podobnie jak inne posiłki dla ludzi, również lody nie są dobre dla psich żołądków. Zwłaszcza że przygotowanie lodów dla psa zajmuje tylko chwilę! Podobnie, jak w przypadku lodów dla kota, tutaj również należy zaopatrzyć się w pojemniki. Zamiast foremki na kostki lodu warto kupić pojemniki do lodów — pieski poradzą sobie z większą ilością smakołyku.

Na koniec warto wspomnieć, że lody to jedynie przekąska, po którą można sięgać od czasu do czasu. Lody dla zwierząt nie mogą zastępować normalnych, zbilansowanych posiłków.