Według aktualnych statystyk to właśnie województwo zachodniopomorskie znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby zachorowań na Covid-19. 7 września liczba nowych zakażeń wynosiła 39 osób, z czego 1 osoba zmarła.

Nowe przypadki koronawirusa w powiecie wałeckim

W ciągu ostatniej doby w powiecie wałeckim stwierdzono aż 4 przypadki zakażenia koronawirusem. W poprzednich dniach ta liczba wynosiła 0, jednak sytuacja zmienia się na tyle dynamicznie, że ciężko mówić o jakiejś prawidłowości. Faktem jest natomiast, że mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego są obecnie najbardziej narażeni na zarażenie się Covid-19.

W powiecie wałeckim w 2021 roku zachorowało 2530 osób, z czego 100 osób przegrało walkę z chorobą. W skali całego województwa zakażonych od początku roku 2021 było 97 736 osób, a 2545 osób zmarło.

Statystyki szczepień przeciwko Covid-19 w Zachodniopomorskiem

Według najnowszych danych dotychczas zaszczepiła się połowa mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Tym samym zachodniopomorskie znajduje się na 8 miejscu w rankingu województw. W powiecie wałeckim zaszczepiło się 48,13% osób.

Chętne osoby wciąż mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, korzystając z mobilnych lub stacjonarnych punktów szczepień. Jak dotąd nie podano nowych ustaleń związanych z obostrzeniami. Od wzrostu zakażeń będzie zależało, czy czwarta fala koronawirusa zakończy się lockdownem, czy nie. Na razie uczniowie w Zachodniopomorskiem kontynuują naukę stacjonarną.

Eksperci zachęcają do przyjmowania szczepionki przeciwko Covid-19, widząc w niej największą szansę na uniknięcie zaostrzenia obostrzeń i kolejnego lockdownu. Społeczeństwo nadal jest podzielone w tej kwestii.