Rozwój elektromobilności stał się priorytetem dla Miasta Wałcz, które planuje uruchomić osiem nowoczesnych autobusów elektrycznych marki Yutong na swoich ulicach. Umowę na dostarczenie tych pojazdów, a także niezbędnej infrastruktury ładowania, podpisali burmistrz Wałcza, Maciej Żebrowski, oraz dyrektor sprzedaży Busnex Poland, Emil Dmochowski.

Wiadomość o dodaniu 8 elektrobusów do floty transportu publicznego Wałcza została entuzjastycznie przyjęta. Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że elektrobusy Yutong zostaną wprowadzone w regionie zachodniopomorskim. Dodał, że dostarczy do miasta 9-metrowe pojazdy sprawdzone przez wiele polskich samorządów. Kucharski potwierdził również, że te osiem elektrycznych autobusów stanowi silne wsparcie dla komunikacji miejskiej i jest dużym krokiem ku bardziej ekologicznemu transportowi. Dostawa jest zaplanowana na rok 2024, kiedy to nowoczesna flota zeroemisyjna zacznie obsługiwać lokalny transport.

Wybrany przez Wałcz model Yutong E9 jest zdolny do przejechania ponad 350 kilometrów na jednym ładowaniu. Ten 9-metrowy elektryczny autobus jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności, a także jest wyposażony w klimatyzację i system monitoringu. Umowa obejmuje również dostarczenie czterech mobilnych, dwustanowiskowych ładowarek dla elektrobusów. Nowe pojazdy będą dostarczane w dwóch etapach: pierwsze cztery pojazdy mają przyjechać do końca I kwartału 2024 roku, a pozostałe cztery – do końca II kwartału tego samego roku.