W sobotę, 2 grudnia, w malowniczym, zimowym pejzażu, odbyło się znane już wydarzenie – Spływ Mikołajkowy. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Klubu Kajakowego PTTK GWDA w Pile, który stał za organizacją tego wydarzenia.

Nie była to pierwsza okazja, aby spotkać się na wodzie. Po skończeniu spływu, uczestnicy mieli okazję do spotkania na lądzie z dziećmi z ośrodka szkolno-wychowawczego. Ponad 20 „Mikołajów” przypłynęło kajakami na pilską Wyspę, przynosząc ze sobą prezent dla dzieci. W zamian, dzieci obdarowały ich własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami. Wyspiarz Grzegorz zadbał o podgrzewanie atmosfery, przygotowując dla wszystkich gorącą czekoladę. Następnie było czas na wspólne zdjęcia i umówienie się na kolejne spotkanie. Potem kajakarze ruszyli dalej… aż do Motylewa.

Zgodnie z relacją Joanny Piotrowskiej, prezeski Klubu Kajakowego PTTK GWDA w Pile, wysiadanie na pokrytym śniegiem brzegu było niełatwe – jednak wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Następnie kajakarze przetransportowali swój sprzęt i siebie do bazy w Pile. Tam, przy ognisku, zregenerowali siły jedząc smaczne potrawy, przygotowane przez organizatorów – Bożenę i Jacka Góral. Było też losowanie drobnych upominków pomiędzy uczestnikami. Ustalono również daty kolejnych spływów zimą. Najbliższy planowany jest na Święto Trzech Króli, 6 stycznia, na które wszyscy są serdecznie zaproszeni.