Projekt rewitalizacji opustoszałej sali gimnastycznej w Chwiramie, które jest częścią gminy Wałcz, jest już za progiem. W ramach inicjatywy, pomieszczenie, które niegdyś tętniło życiem jako integralna część zlikwidowanego gimnazjum, zostanie odrestaurowane i przekształcone w nowoczesną salę wiejską, która stanie się centrum działalności lokalnej społeczności.

Wójt gminy Wałcz, Jan Matuszewski, wyjaśnił podczas konferencji prasowej, że postawiono na tę inwestycję ze względu na biedne warunki, w jakich obecnie się znajduje budynek. Podkreślił, że realizacja tego projektu ma na celu zapewnienie mieszkańcom miejsca do spotkań i wymiany myśli. Wspomniał o modernizacji i przebudowie pomieszczenia, które obecnie „straszy” swoim stanem. Po zakończeniu prac remontowych, budynek będzie posiadał dużą salkę ze świetlicą oraz nowoczesną kuchnię i system centralnego ogrzewania.

Obiekt składa się z dwóch pięter. Na drugim piętrze planowane jest utworzenie przestrzeni do przechowywania sprzętu, podczas gdy parter będzie przekształcony z nieaktualnej sali gimnastycznej na miejsc do spotkań, zabaw dla dzieci i zebrania społeczności wiejskiej. Pierwsi goście mają już pojawić się w nowym miejscu w kwietniu.

Całość projektu jest szacowana na koszt około pół miliona złotych, które zostaną sfinansowane w całości ze środków gminy wiejskiej Wałcz. Ta inwestycja ma na celu stworzenie miejsca, które będzie służyć lokalnej społeczności i stanie się centrum ich życia społecznego.