Śledztwo przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu doprowadziło do ujęcia i zatrzymania 35-letniego mężczyzny, podejrzanego o serię włamań do obiektów gospodarczych. W czasie poszukiwań, funkcjonariusze odnaleźli również znaczne ilości nielegalnych substancji odurzających oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia, które były w posiadaniu podejrzanego.

Długoletnie dedukcyjne prace nad tą sprawą pozwoliły na zebranie odpowiednich informacji, analizę dowodów oraz wytypowanie sprawcy. Po skompletowaniu niezbędnych dowodów, policjanci przystąpili do akcji zatrzymania mężczyzny. Został on oskarżony o serię włamań, a także bezprawne posiadanie narkotyków i amunicji.

Zabezpieczono skradzione przedmioty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, które będą służyć jako dowody w sprawie oraz mogą zostać użyte do pokrycia ewentualnych kar. W miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli ponad 100 gramów narkotyków, w tym marihuanę i amfetaminę. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdował się także granat odłamkowy z zapalnikiem oraz amunicja różnych kalibrów, na które nie posiadał on odpowiednich zezwoleń.

Wynik postępowania sądowego przewiduje, że podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, oczekując na proces.