O ciągnących się w nieskończoność korkach nad morze szczególnie dobrze wiedzą mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy najczęściej podróżują nad morze ze względu na bliskie odległości. Korki to zdecydowanie najgorsza część urlopu nad morzem. Jeszcze gorzej robi się, gdy na trasie A6 dojdzie do kolizji lub wypadku.

Długie korki i duże niebezpieczeństwo

Znawcy trasy nad morze, zwłaszcza tej biegnącej w pobliżu Szczecina, regularnie korzystają z objazdów przez okoliczne wsie, by uniknąć największych korków. Niestety, nie wszystkie można ominąć, a w weekendy dosłownie każda droga nad morze jest całkowicie zapchana. Droga nad morze i powroty znad morza należą do stresujących i niebezpiecznych.

Planując urlop nad morzem, warto wybrać taki czas podróży, by uniknąć jazdy w godzinach szczytu. Odradza się również rozpoczynanie urlopu w piątek lub sobotę. Z kolei powrót warto zaplanować sobie na inny dzień niż niedziela. Wtedy zdecydowanie jest najgorzej. Zamiast nudzić się podczas długich postojów na drodze nad morze, warto rozważyć podróż pociągiem.

Wakacje nad morzem? Postaw na pociąg

Do Świnoujścia i Międzyzdrojów można wygodnie dostać się pociągiem. Szybko i stosunkowo tanio. Jeśli masz w planach jednodniową wizytę nad morzem lub dłuższy urlop w którymś z tych dwóch miast, zrezygnuj z auta!

Na temat polskich linii kolejowych i pociągów można powiedzieć wiele, ale faktem jest, że nad morze pociągiem jedzie się wygodnie i szybko. Bez trudu możesz podróżować z całą rodziną. Pociągi nie stoją w korkach, a połączenia są na tyle wygodne, że można dopasować termin przyjazdu i odjazdu znad morza do własnych wymagań.

Dodatkową zaletą podróżowania pociągiem jest większe bezpieczeństwo. Na drodze A6 prowadzącej nad morze kolizje zdarzają się każdego dnia. Po co psuć sobie urlop takim ryzykiem i stresem, skoro można wybrać bezpieczniejszą alternatywę. Kołysani miarowym stukotem pociągu, możemy zdrzemnąć się i nabrać sił na poszukiwanie wolnego miejsca na plaży. Na koniec warto wspomnieć, że pociąg jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem, niż samochód. To alternatywa warta spróbowania. Jazda pociągiem szczególnie spodoba się dzieciom.