W Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu doszło do zatrzymania 20-letniego sprawcy dewastacji czterech pojazdów zaparkowanych na ulicy Piastowskiej w tym samym mieście.

W ciągu zaledwie dwóch dni służby zostały powiadomione o uszkodzeniach aż czterech samochodów parkujących przy tej samej ulicy. Do zniszczonych aut należały: skoda, renault, mercedes oraz citroen. Ze wstępnych szacunków wynika, że straty poniesione przez właścicieli tych pojazdów wynoszą łącznie 3500 złotych.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszeń o dewastacji, policjanci przystąpili do aktywnych poszukiwań winowajcy. Jak się okazało, nie trzeba było długo czekać – niedługo po incydencie 20-latek został zatrzymany. W trakcie wyjaśniania motywu swojego działania mężczyzna twierdził, że do niszczenia samochodów przyczyniło się spożycie alkoholu oraz stan zdenerwowania. Jak podaje st. asp. Beata Budzyń, rzeczniczka prasowa Komendy w Wałczu, mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do czynu i zdecydował skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Prawo jest nieubłagane w takich przypadkach – za zniszczenie cudzej własności grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.