Zielony Transport Publiczny dotarł do Wałcza. Miasto zainwestowało w tabor nowych autobusów elektrycznych, dzięki którym transport publiczny w mieście będzie bardziej ekologiczny. Inwestycja powiodła się dzięki dużemu dofinansowaniu ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

15 mln zł na zakup autobusów elektrycznych

Osiem autobusów elektrycznych i osiem stacji ładowania już wkrótce pojawi się w Wałczu. Miasto, podobnie jak pobliski Szczecinek, otrzymało dofinansowanie na realizację inwestycji w ekologiczny transport zbiorowy. Gmina otrzymała aż 15 mln zł na zakup elektrycznych pojazdów, które bez wątpienia uświetnią lokalny transport publiczny. Dzięki temu podróżowanie komunikacją miejską będzie jeszcze bardziej ekologiczne niż dotychczas. Co więcej, zrezygnowanie z podróży samochodem na rzecz transportu zbiorowego w Wałczu pozwoli zadbać o czyste powietrze w mieście.

Inwestowanie w autobusy elektryczne to realizowanie większego planu, jakim jest rozwój elektromobilności w Polsce.

Samochody elektryczne to nasza przyszłość?

W dobie ocieplenia klimatu samochody spalinowe przestały idealnie pełnić swoją funkcję, jak miało to miejsce wcześniej. Obecnie potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań w transporcie i nie tylko. Elektromobilność od kilku miesięcy jest tematem numer jeden. To bez wątpienia dobre rozwiązanie, ale także bardzo problematyczne. Wciąż potrzebujemy większej ilości stacji ładujących do pojazdów elektrycznych, potrzebujemy więcej przystępnych cenowo samochodów elektrycznych i wreszcie — musimy rozwiązać problemy energetyczne. Prąd wciąż pozyskuje się przeważnie ze spalania węgla, co ekologiczne nie jest. Wciąż jeszcze długa droga przed nami, co podkreśla również NFOŚiGW, oznajmiając, że rozwój elektromobilności w Polsce musi być zrównoważony i stopniowy. Samochody elektryczne to prawdopodobnie pojazdy przyszłości, ale jak na razie, nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych zmian.