Wojna w Ukrainie trwa już trzeci tydzień, a każdy dzień niesie ze sobą smutne wieści. Polacy starają się podtrzymywać na duchu zrozpaczonych uchodźców, a jednocześnie sami z niepokojem obserwują doniesienia w mediach. Nie wiemy, co będzie, kiedy skończy się ten koszmar i co konkretnie szykuje Putin. Długotrwały stres niesie ze sobą negatywne skutki zdrowotne, dlatego dla własnego dobra powinniśmy znaleźć czas na oderwanie się od negatywnych wiadomości.

Odpocznij od negatywnych informacji

Wiele osób włącza telewizor podczas wykonywania codziennych czynności w domu. Lubimy, gdy coś szumi w tle, jednak obecnie programy telewizyjne w większości mówią o wojnie. I o ile bycie na bieżąco w takich sprawach jest ważne, o tyle śledzenie wiadomości przez cały dzień nic nie da. Za to może wpłynąć na stan nieustannego napięcia, które odbije się nie tylko na samopoczuciu, ale i zdrowiu.

Martwienie się na zapas nie sprawi, że problemy zostawią nas w spokoju, a jedynie osłabi nasze samopoczucie, koncentrację i odporność. Dlatego tak ważne jest, by wiadomości oglądać o określonych porach i nie zerkać co chwilę na najnowsze treści w sieci. Bardzo często bazują one na niepotwierdzonych informacjach, wywołujących niepotrzebny strach.

Skup się na tym, co jest teraz

Umiejętność uwalniania głowy od negatywnych myśli jest bardzo cenna. W tym celu można pomóc sobie poprzez aktywność fizyczną, spacery, układanie puzzli, czy rozwiązywanie krzyżówek. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że jest angażujący. Chwilę na relaks powinny znaleźć nawet najbardziej zapracowane osoby, by wyciszyć organizm i nabrać sił.

Być może zabrzmi to banalnie, ale trzeba ucinać negatywne myśli i koncentrować się na tym, co pozytywne. Dobre śniadanie, promienie słońca, zabawa z dziećmi. W życiu istotna jest równowaga i skupianie się wyłącznie na negatywnych informacjach nigdy nie przyniesie niczego dobrego.

Więcej wskazówek na temat zdrowego stylu życia znajdziecie na stronie: https://www.thanks.pl/.