W dniu wczorajszym, na terenie powiatu złotowskiego, przeprowadzono akcję kontrolną o nazwie „PRĘDKOŚĆ”. Celem tych działań było zwiększenie kontroli prędkości w miejscach szczególnie narażonych na wystąpienie incydentów drogowych.

„PRĘDKOŚĆ” to kampania, która cyklicznie realizowana jest na drogach powiatu złotowskiego. W trakcie jej trwania funkcjonariusze policji dokonują pomiarów prędkości kierowców w wyznaczonych strefach, a w szczególności w rejonach przejść dla pieszych – informuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy komendy policji w Złotowie.

W akcję zaangażowani byli oficerowie z wydziału ruchu drogowego złotowskiej jednostki. Ich głównym celem było zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom na drogach. W sumie skontrolowano prawie 50 pojazdów, wykrywając 41 wykroczeń, z czego aż 34 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Tego samego dnia, około godziny 20.00, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Jastrowie, stróże prawa zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat. Kierowca tego samochodu, z dużą nieostrożnością, wyprzedzał inne pojazdy. W toku przeprowadzonej kontroli ujawniono, że to 35-letni mieszkaniec Poznania prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał we krwi blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie danych kierowcy w systemach policyjnych ujawniło, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia jakiekolwiek pojazdy mechaniczne. Powodem była wcześniejsza jazda pod wpływem alkoholu. Teraz sprawą 35-latka zajmie się sąd.