Przemysław Grabiński, jako gospodarz „Studio Bałtyk Wałcz”, miał przyjemność gościć na antenie trzy znakomite osobistości z regionu wałeckiego. Do jego zaproszenia odpowiedzieli pozytywnie Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki; Zdzisław Ryder, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu oraz Łukasz Kupczyk, rzecznik prasowy 107. Wojskowego Szpitala w Wałczu.

Na nieodległy początek nowego roku szkolnego zwrócił szczególną uwagę Bogdan Wankiewicz. Starosta wałecki podzielił się informacjami na temat działań, jakie zostały podjęte, aby przygotować szkoły w Wałczu do powitania na nowo swoich uczniów. Wskazał, że wykonane zostały już drobne prace remontowe w placówkach edukacyjnych.

Opisał, że głównymi przedsięwzięciami były prace malarskie prowadzone w klasach, wymiana podłóg oraz dbałość o bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków szkolnych. Pomimo tego, że nie były to inwestycje na dużą skalę, starosta podkreślił, że szkoły w Wałczu są już dobrze wyposażone i gotowe na przyjęcie uczniów.