Murale to niesamowicie popularna w Polsce forma ozdabiania budynków. Swoje słynne murale ma niemal każde miasto, a Szczecin nie jest wyjątkiem. To właśnie w Szczecinie zapoczątkowano modę na ekologiczne murale. Czym się charakteryzują i jakie korzyści przynoszą środowisku? Wyjaśniamy!

Dwa ekologiczne murale w Szczecinie

Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak wygląda ekologiczny mural, warto wybrać się do Szczecina na małą wycieczkę. Ściany dwóch budynków przy ulicy Piłsudskiego w Szczecinie ozdobiono dwoma, niezwykle estetycznymi, ekologicznymi muralami. To niewątpliwa ozdoba miasta, która zwraca na siebie uwagę korzystnym wpływem na środowisko. Do stworzenia wyjątkowych malunków użyto bowiem farb katalitycznych. Do właściwości tego rodzaju farb należy między innymi pochłanianie dwutlenku węgla i tlenku azotu. Zdobione elewacje mają więc funkcję oczyszczania powietrza! Poza tym murale prezentują się tak samo, jak ich nieekologiczne odpowiedniki. Malowidła powstały dzięki artystom z MurallStudio.

Kolejny sposób na oczyszczanie powietrza w mieście?

Biorąc pod uwagę, jak bardzo Polacy lubią murale, można sądzić, że idea ekologicznych murali z pewnością się przyjmie. I chociaż ta forma ekologicznej sztuki nie załatwi naszych problemów z zanieczyszczeniem powietrza, to jednak uświadamia ludziom, że złą sytuację środowiska można poprawić. Być może wkrótce w województwie zachodniopomorskim powstaną kolejne przyjazne czystemu powietrzu murale.

A skoro o Szczecinie mowa, zobaczcie, jakie inne atrakcje czekają na Was w tym mieście: https://naszczecin.pl/co-warto-zobaczyc-w-szczecinie-najlepsze-atrakcje/.

Zdjęcie główne wpisu dodano w celach poglądowych. Nie jest to szczeciński mural, a przykład tego rodzaju sztuki.