Wczoraj, do najmłodszych obecnych nad brzegiem jeziora w gminie Wałcz, przybyli dzielnicowi z lokalnej komendy. Ich celem było rozmawiać o kluczowym aspekcie każdego letniego urlopu – bezpiecznym spędzaniu czasu na wakacjach. Dzieciom wręczyli również pamiątki, które będą świadectwem tego ważnego spotkania ze stróżami prawa.

Dyskusja skupiła się przede wszystkim na sposobach zabezpieczenia siebie podczas pobytu nad wodą. Mundurowi wyjaśnili najmłodszym wypoczywającym w powiecie wałeckim jakie zasady obowiązują na plażach i jak ważne jest ich przestrzeganie. Zaznaczyli konieczność unikania kąpieli w miejscach zakazanych oraz potencjalnych ryzyk wynikających ze skoków do nieznanej wody „na główkę”. Szczególny nacisk położyli na korzystanie z kąpielisk, na których obecny jest ratownik, a także odpowiednie podejście do plażowania.

Bezpieczeństwo nie kończyło się jednak na wodzie. Dzielnicowi szczegółowo omówili także problematykę kontaktu z nieznajomymi osobami oraz korzystania z numeru alarmowego 112. Przygotowali też dla najmłodszych niespodzianki – akcesoria do nauki pływania takie jak dmuchane koła, rękawki czy piłki. Dodatkowo dzieci otrzymały książeczki do kolorowania o tematyce policyjnej pod tytułem „Policja dzieciom”. Po takim spotkaniu nie ma wątpliwości, że najmłodsi będą dobrze zorientowani w kwestii zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Spotkania te są elementem szerszych działań policji prowadzonych pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.