W ramach planów rozbudowy polskiego systemu drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła nowe konkursy na zaprojektowanie i budowę następnych czterech sekcji drogi krajowej S10 między Szczecinem a Piłą. Wśród tych odcinków są Łowicz Wałecki – Piecnik oraz Piecnik – Wałcz. Ostatni segment – od Wałcza do Piły – ma być zdefiniowany w najbliższych dniach.

„Po tym jak rozpoczęliśmy przetargi na trzy pierwsze odcinki trasy S10 Szczecin – Piła w ubiegłym tygodniu, dziś przechodzimy do kolejnej fazy – wprowadzamy do procesu kolejne cztery odcinki: Stargard – Suchań, Suchań – Recz, Łowicz Wałecki – Piecnik oraz Piecnik – Wałcz”, powiedział Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA oddział w Szczecinie. Dodaje on, że do pełnego zestawu ośmiu fragmentów drogi, które łącznie mają długość 113,4 km, brakuje tylko jeszcze ostatniego odcinka Wałcz – Piła, którego ogłoszenie jest przewidziane na najbliższe dni.

Całość planowanej inwestycji, która jest częścią Rządowego Programu Budowy Dróg krajowych do 2030 roku, ma zostać zrealizowana w formule projektuj i buduj. Harmonogram przewiduje podpisanie umów w przyszłym roku. Później zostaną przygotowane projekty budowlane, a następnie uzyskane zostaną decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Te kroki umożliwią rozpoczęcie prac w 2025 roku, a zakończenie całego przedsięwzięcia jest planowane na rok 2028.