W Polsce i na świecie jest mnóstwo ludzi potrzebujących i na szczęście nie brakuje osób, które tę pomoc oferują. Także Polacy mają wielkie serca, o czym świadczą na przykład internetowe zbiórki czy coroczne rekordy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, znajdą się i tacy, którzy chcą wyłudzić pieniądze lub dobra materialne, na które są w stanie sami zarobić.

Pomoc materialna dla trojaczków w Golczewie

Kiedy do biura MOPS w Golczewie zgłosił się mężczyzna w towarzystwie, jak sam przyznał, teściowej, nikt nie podejrzewał oszustwa. Okazało się, że mężczyzna jest tatą trojaczków, które narodziły się w pobliskim szpitalu. Pracownicy ośrodka natychmiast zorganizowali zbiórkę darów dla nowo narodzonych dzieci.

Utrzymanie trojaczków to spory wydatek, dlatego zbiórka nikogo nie zdziwiła i dary szybko zaczęły się pojawiać w biurze MOPS. Wkrótce jednak zbiórkę odwołano. Powód? Trojaczki jeszcze się nie narodziły. Później okazało się, że prawdopodobnie się nie narodzą, ponieważ są wyłącznie tworem wyobraźni.

MOPS wyjaśnia sprawę

W pierwszej wersji ojca trojaczków dzieci już się narodziły. Pracownicy MOPS zgodnie twierdzą, że mężczyzna podał rysopis noworodków łącznie z wagą każdego z nich. Nie było powodów, by mu nie ufać. Następnie okazało się, że dzieci mają się dopiero narodzić. Teraz nie wiadomo, czy w ogóle istnieją i czy ich rzekoma matka naprawdę jest w ciąży, czy może posługuje się zdjęciami z sieci.

Sprawę bada MOPS. Rzeczniczka instytucji powiedziała, że jeśli dzieci faktycznie przyjdą na świat, pomoc materialna zostanie udostępniona rodzinie.

Nasze społeczeństwo jest tak przepełnione oszustami, że coraz bardziej zaawansowane procedury weryfikacyjne są koniecznością. A jeśli chcesz mieć dostęp do najnowszych wiadomości z województwa zachodniopomorskiego, sprawdź stronę: https://www.zachodniopomorski.pl/.