W tegorocznych decydujących rozgrywkach barażowych o pozostanie w IV lidze piłki nożnej, triumfowali zespoły Chemika Police oraz Orła Wałcz. Obie drużyny, będące dotychczas czwartoligowcami, pokonały swoich rywali z Klasy Okręgowej.

Przez ostatnie dwa sezony formacja Orła Wałcz prezentowała się nierówno. Drużyna ta miała swoje momenty świetności, kiedy to plasowała się na czołowych pozycjach ligi, jednak zdarzało jej się również bywać średniakiem i przeżywać gorsze chwile. W tym roku, ze względu na niezbyt korzystne rezultaty, zespół musiał stawić czoła w barażach o utrzymanie w IV lidze.

Ich przeciwnikiem była drużyna Ina Ińsko. Spotkanie odbyło się w Dobrzanach, gdyż stadion w Ińsku został chwilowo zamknięty na skutek prac remontowych. Wydaje się, że zmiana miejsca przysłużyła się zawodnikom z Orła, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki dzięki umiejętnościom Krystiana Kasperka (36. minuta) oraz Jakuba Kraszkiewicza (44. minuta). Choć gospodarze postawili im wyzwanie zdobywając kontaktowego gola w 54. minucie za sprawą Pawła Aniołkowskiego i naciskali, to Orzeł zdołał obronić cenne prowadzenie mimo nie wykorzystanej szansy na rzut karny w 64 minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 na korzyść Orła Wałcz, który utrzymał się tym samym w IV lidze.

Drugie spotkanie finałowe miało miejsce między drużyną Chemika Police a Gryfem Kamień Pomorski. Zmagania te były powtórzeniem ubiegłorocznych baraży, gdzie IV ligę bronił Chemik Police. W finale sprzed roku triumfatora rozstrzygnięto w rzutach karnych, a tegoroczny mecz dostarczył niemniej emocji.