Mamy początek grudnia i zima powoli pokazuje, na co ją stać. Oblodzone drogi prawdopodobnie będą zmorą kierowców przez najbliższe miesiące. Na terenie województwa zachodniopomorskiego pracuje już kilkadziesiąt pługów. Apelujemy kierowców o ostrożność, bo o wypadek nietrudno!

Szczecin i Wałcz z opadami śniegu

Mikołajki w rejonie województwa zachodniopomorskiego były jak z bajki: ze świętym Mikołajem i ze śniegiem! Nie wiadomo na razie, jak będzie wyglądała sytuacja na czas Bożego Narodzenia. Wiadomo jednak, że zima nie jest czasem uwielbianym przez kierowców. Mamy nadzieję, że wymieniliście już opony na zimowe, bo lokalne drogi są śliskie i nieprzyjazne!

A to dopiero początek zimy. Biorąc pod uwagę globalne ocieplenie, nie tylko lato może dać nam w kość. Mroźne i śnieżne zimy mogą powrócić i będą zdecydowanie groźniejsze niż dotychczas. Mimo wszystko mamy nadzieję, że zima nie będzie mroźna w czasach, gdy ceny gazu i węgla są tak wysokie.

50 pługów na kilka godzin pracy

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, w ciągu zaledwie kilku godzin konieczne było wysłanie na akcję 50 pługów śnieżnych, które z największym natężeniem pojawiały się właśnie w rejonie Szczecina i Wałcza. Do poprawienia bezpieczeństwa na drogach użyto ponad 200 ton soli. Są to dane z minionego weekendu. Do tej pory mogło się jeszcze wiele zmienić!

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę i my również przyłączamy się do tej prośby. Nawet jeśli spóźnicie się przez to do pracy, jedźcie bezpiecznie.