Wojna w Ukrainie trwa już ponad 8 miesięcy i przez ten czas wiele się wydarzyło. Niestety, jak to zwykle bywa podczas wojny, cywile płacą najwyższą cenę, Polacy po raz kolejny pokazują, że nie zapomnieli o sąsiadach. Z Wałcza wyruszył autobus pełen darów dla mieszkańców miasta Chocim. Wśród produktów przeznaczonych dla Ukraińców znalazła się żywność, łóżka polowe, a nawet okna.

Wałcz i miasta partnerskie zorganizowały zbiórkę dla Ukrainy

W Wałczu po raz kolejny zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla Ukrainy. Wałcz nie jest jedynym miastem zaangażowanym w zbiórkę. Miasto współpracuje z kilkoma miastami partnerskimi (również z zagranicy), chętnie włączającymi się do podobnych akcji. Co ciekawe, dary zgromadzono również dzięki przedsiębiorcom. Mimo że firmy w Polsce i Europie są niesamowicie obciążone z powodu inflacji, to ludzie wciąż są w stanie pomagać innym. Tym razem do Ukrainy wyruszyły produkty żywnościowe oraz opatrunkowe. W transporcie znalazły się również łóżka szpitalne oraz okna.

Autobus także zostanie w Chocimiu

Wałcz przekazał Ukrainie jeden z miejskich autobusów, który zawiezie zgromadzone dary do Chocimia znajdującego się w południowo-zachodniej Ukrainie. Autobus zostanie w Chocimiu i przysłuży się ukraińskim uczniom. Wszystkie autobusy z Ukrainy przekazano na front, dlatego w wielu miastach brakuje środków transportu. Wałecki autobus będzie woził dzieci do szkół. Mimo wojny Ukraińcy starają się funkcjonować w miarę normalnie, co jest naturalne. Gdyby nie pomoc od państw wspierających Ukrainę w związku z agresją Rosji, mieszkańcy ogarniętego wojną kraju byliby w znacznie gorszej sytuacji.