Tawerna Pod Wieżą w Wałczu znalazła dzierżawcę na sezon kąpielowy 2023. Krążą pogłoski, że obiekt będzie czynny tego lata, a to oznacza dodatkowe atrakcje dla mieszkańców. Burmistrz Wałcza zapowiedział, że miasto szykuje przetarg na dwudziestoletnią dzierżawę tawerny. Chętnych jest kilku.

Tawerna Pod Wieżą zyska nowe życie?

Tawerna od lat jest popularnym miejscem w Wałczu ze względu na bliskie sąsiedztwo kąpieliska, jednak obiektowi brakowało pomysłowego dzierżawcy. Być może teraz się to zmieni. W sezonie letnim słynne miejsce weźmie pod opiekę firma z Poznania. Reprezentantem firmy jest mieszkaniec Wałcza, który doskonale zna oczekiwania mieszkańców. Zapowiedziano, że Tawerna Pod Wieżą znów będzie działać tego lata i podobno ma być ciekawie. Być może ponownie uruchomiona zostanie oferta gastronomiczna.

Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wieloletnią dzierżawę Tawerny. Chętnych na rozpoczęcie swojej działalności w tym miejscu jest co najmniej kilku. Wygląda więc na to, że klimatyczne miejsce nad jeziorem Raduń zyska nowe życie.