Prokuratura Krajowa zgłosiła akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się nielegalną produkcją papierosów. Za ten proceder odpowiedzialnych jest 8 osób. Oskarżeni wkrótce staną przed sądem.

Nielegalny rodzinny biznes

Centralne Biuro Śledcze Policji w wyniku zorganizowanej akcji dotarło do zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonującej w pobliżu Myśliborza, w Dąbrowie. Oskarżony Remigiusz M. razem ze swoją partnerką, bratem i przyjaciółmi nielegalnie kupował tytoń, a następnie tworzył z niego papierosy. Grupa przestępcza znakomicie podrabiała oryginalne opakowania, unikając płacenia akcyzy. W nielegalny proceder zamieszane były aż trzy województwa: zachodniopomorskie, łódzkie i lubuskie.

Grupa była naprawdę dobrze zorganizowana, a działalność prowadzono w kilku miastach. Linia produkcyjna znajdowała się w Łodzi, a magazyny w Myśliborzu i Słubicach. Remigiusz M współpracował również z mafią z województwa zachodniopomorskiego, która z pewnością pomagała mu sprzedać nielegalnie wyprodukowany towar.

Jak podaje policja, w wyniku działalności Remigiusza M. Skarb Państwa stracił 1,6 mln zł. Za nielegalne kupowanie tytoniu, produkcję i sprzedaż papierosów oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.