W dniu wczorajszym Beata Dudzińska rozpoczęła swoją pracę jako pełniąca obowiązki prezydenta miasta Piła, zastępując na tym stanowisku Mateusza Daszkiewicza. Podkreśla jednak, że powrót do biura nie będzie prosty, gdyż wraca sama po 3-osobowym odejściu.

„Musimy mieć na uwadze, że to ja wracam sama po tym, jak odeszliśmy w trójkę. Praca, którą będę musiała wykonać jest ogromna. Głównym zadaniem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania urzędu. To trochę jak dyrygowanie orkiestrą. Musisz nadawać ton i dążyć do osiągnięcia celu. W naszym urzędzie realizujemy bardzo wiele projektów,” – wyjaśnia Beata Dudzińska, nowa prezydent Piły.

Dudzińska przez ostatnie 13 lat była zastępcą prezydenta miasta. Towarzyszyła Piotrowi Głowskiemu podczas jego kadencji, był odpowiedzialna za gospodarkę miasta oraz prowadzenie inwestycji i pozyskiwanie funduszy unijnych. Ma korzenie w biznesie i była związana z firmą Signify.

Przypomnijmy, że poprzedni prezydent miasta, Piotr Głowski, zdobył mandat poselski. W dniu wyborów zrezygnował ze swojej funkcji, a jego dwaj zastępcy zostali odwołani.