We wtorek, 28 maja 2024 roku, o godzinie 12:04 Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile otrzymał informację o kolizji między pociągiem osobowym na trasie Piła – Bydgoszcz a pojazdem osobowym. Ta niefortunna sytuacja miała miejsce na ulicy Wawelskiej, w Pile.

Gdy drużyna strażacka dotarła na miejsce, potwierdzono prawdziwość zgłoszenia. Po przeprowadzeniu inspekcji okazało się, że w pociągu znajdowało się blisko 50 pasażerów, natomiast w samochodzie podróżowała jedna osoba – kierowca. Strażacy bezzwłocznie podjęli próbę dotarcia do poszkodowanej osoby w pojeździe. Niestety, mimo starań niesionej pomocy, kierowca samochodu zmarł na miejscu zdarzenia.

Na szczęście, nikt z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Wszystkich podróżujących ewakuowano i przewieziono do Piły autobusem zapewnionym przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W działaniach na miejscu zdarzenia uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego Piła, Policja oraz Straż Miejska. Dodatkowo, wsparcia udzielali również pracownicy PKP.