Powoli zbliżamy się do końca kwietnia, a przyjemnego, wiosennego oddechu wciąż nie doświadczyliśmy. Jak się okazuje, jest to zupełnie normalne. Kwietniowe kaprysy pogody są znane od dziesięcioleci. Czy wiadomo już, kiedy ciepła pogoda w końcu zawita do województwa zachodniopomorskiego? Nie do końca.

Prognozy pogody się nie sprawdzają

Zgodnie z wyjaśnieniami eksperta pogodowego — Krzysztofa Ścibora, który udzielił wywiadu dla Głosu Szczecińskiego — wiemy, że za trudną pogodę odpowiada miks układów barycznych nad Europą. Obecnie wiszą nad nami dwa niże i dwa wyże, a żaden nie jest wystarczająco dominujący, by dać nam konkretną i przewidywalną prognozę.

W tym czasie zawieszenia trudno jest nakreślić prognozę pogody, która się sprawdzi. Według eksperta obecnie nie można ufać nawet prognozom krótkoterminowym. Mówiąc ogólnikowo, pogoda płata nam figle. W tej chwili wiadomo jedynie, że piątek ma być w regionie dniem cieplejszym, a termometry wskażą nawet 16 stopni Celsjusza.

Zapowiada się zimna majówka?

Mieszkańcy terenów nadmorskich zawsze są poszkodowani, jeśli chodzi o lato. Zwykle trudno złapać kilka dni pod rząd, kiedy jest zupełnie ciepło i słonecznie. Bliskość morza znacznie ochładza letnie urlopy w województwie zachodniopomorskim.

Z wywiadu z ekspertem od pogody wynika, że tegoroczna majówka także może być zimna. Wszystko przez to, że Morze Bałtyckie nie miało jak dotąd okazji, by się nieco nagrzać. Wobec tego nie będzie również oddawać ciepła. Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz, czeka nas zimna majówka i pogoda niesprzyjająca grillowaniu.

Miejmy nadzieję, że nieprzewidywalność wiosennej pogody tym razem okaże się dla nas korzystna. Do majówki pozostało jeszcze trochę czasu. Być może zrobi się cieplej. A jeśli nie, wciąż mamy do dyspozycji mnóstwo ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu!

Może Cię zaciekawić: https://www.sceptyk.pl/gdzie-spedzic-urlop-w-polsce-czy-za-granica/.