Nasz region niestety rozpoczął weekend od niezwykle tragicznego wydarzenia. Już wczesnym rankiem, na krajowej trasie biegnącej pomiędzy miejscowościami Skic i Sławianowo (powiat złotowski) doszło do zdarzenia drogowego o najgorszym możliwym skutku – śmierci uczestnika ruchu drogowego.

Ofiarą tego nieszczęśliwego wypadku okazał się 29-letni mężczyzna, mieszkaniec sąsiedniego województwa kujawsko-pomorskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną tragedii mogło być niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku tego mężczyzna stracił kontrolę nad swoim samochodem, zjechał z jezdni, po czym z impetem uderzył w drzewo rosnące przy poboczu.

Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, jakiej udzielili inni uczestnicy ruchu oraz służby ratownicze, mężczyzna zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Przez wiele godzin po zdarzeniu miejscem tego tragicznego wypadku zajmowali się technicy policyjni oraz prokurator, którzy dokonywali szczegółowych oględzin i ustaleń dotyczących przebiegu zdarzenia.