Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w Wałczu poruszał temat inwestycji w struktury sportowe, zwracając uwagę na ich znaczenie dla rozwoju zawodowego sportu oraz dbałości o młode pokolenia. Podkreślał rolę nowo wybudowanej wielofunkcyjnej hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu, którą miał okazję osobiście zwiedzić, a która zapadła mu w pamięć swym imponującym wyglądem.

Morawiecki zauważył, że inwestycje w obiekty sportowe skierowane są nie tylko do profesjonalistów, lecz także mają na celu wsparcie młodzieży i budowę jej przyszłości. W kontekście tych słów nabiera on jeszcze większego znaczenia, kiedy spojrzymy na Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu, który aktualnie jest w trakcie finalizacji prac przed oficjalnym otwarciem nowej hali.

Uroczyste otwarcie tego wielofunkcyjnego obiektu sportowego zaplanowano na najbliższy tydzień, dokładna data to 4 października. Koszt realizacji tej inwestycji to około 86 milionów złotych. Środki na jej budowę pochodziły prawie w całości z Ministerstwa Sportu i Turystyki.