Trasa pomiędzy Starą Łubianką a Dobrzycą, będąca istotnym łącznikiem dróg krajowych numer 10 i 11, jest obecnie poddawana renowacji. Naprawa tej drogi zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkowników oraz zwiększy komfort podróżowania.

Na chwilę obecną prace remontowe obejmują odcinek o długości 700 metrów. Zadanie to realizuje Redon, firma z Nakła, z którą władze Powiatu zawarły umowę na początku października.

Finansowanie inwestycji w wysokości 800 tysięcy złotych zostało uzyskane przez Powiat Pilski z Funduszu Leśnego. Całkowity koszt realizowanej inwestycji to 1,1 miliona złotych, z czego reszta funduszy pochodzi z budżetu powiatu.

Naprawiany odcinek nie tylko zwiększy komfort podróżowania, ale ma również duże znaczenie gospodarcze; jest bowiem wykorzystywany do prowadzenia działalności leśnej przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra.

Zakres prac obejmuje wzmacnianie i układanie nawierzchni, poszerzanie jezdni, tworzenie poboczy i zjazdów, w tym również do działek leśnych. Ponadto droga zostanie odpowiednio oznakowana.