Polaków można uznać za naród pijący i imprezowy, ale w pewnym momencie każdy stereotyp zderza się z rzeczywistością. Okazuje się, że coraz więcej ludzi ma dość nieprzytomnych od alkoholu gości, zwłaszcza tych, z którymi widują się jedynie na pogrzebach. I weselach. Po raz pierwszy o nowym trendzie przeczytaliśmy na portalu Onet i tamten artykuł skłonił nas do własnych analiz.

Ludzie mają dość udawania

Kameralne wesela wcale nie są konsekwencją braku pieniędzy. To właśnie zamożni ludzie, którzy nie boją się nieprzychylnych komentarzy na temat ich statusu, organizują wesela dla bliskich i przyjaciół. Obecne pokolenie dorosłych jest bardziej świadome swoich uczuć i potrzeb. W życiu coraz częściej kierujemy się dobrem swoim i najbliższych, a nie obcych. Powoli zauważamy, że nie jest naszym obowiązkiem spełnianie oczekiwań ciotek i wujków z ostatniej gałęzi rodzinnego drzewa genealogicznego.

Drugą kwestią jest fakt, że wiele osób nie lubi hucznych imprez, czy to ze względu na introwertyczny typ charakteru, czy niechęć do występowania przed ogromną publicznością, bo jak inaczej nazwać sztuczne uśmiechy przed gronem dalszej, ledwo znanej rodziny? Okazuje się, że huczne wesela to zabawa dla gości i koszmar dla pary młodej. A przecież to właśnie młodzi świętują coś, co da się świętować zwykle raz w życiu. Czy to takie dziwne i oburzające, że chcą urządzić wesele po swojemu?

Nowe trendy w polskich weselach

Kameralne wesela to tylko jeden z coraz częściej zauważalnych trendów. Obecnie wegańskie menu, czy brak alkoholu na weselnym stole nie budzą takiego zdziwienia, jak dawniej. Co tu dużo mówić, dawniej byłoby to niemożliwe! Coraz częściej wśród gości weselnych nie zauważymy dzieci i dalekiej rodziny, a zamiast nich na parkiecie bawią się przyjaciele i znajomi młodej pary. Szerzej o tych trendach pisano na stronie Onetu.

Naszym zdaniem to dobrze, że ludzie mają odwagę żyć po swojemu i stopniowo bardziej stawiają na szczerość i prawdziwe emocje. Najwyższy czas zrozumieć, że powiedzenie: zastaw się, a postaw się, w realnym życiu przynosi wiele strat. Nie tylko materialnych.