Do współpracy przy realizacji akcji skierowanej do seniorów, której organizatorem była Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zostali zaproszeni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zdobyć istotne informacje z zakresu bezpieczeństwa osób starszych na drodze. Na spotkanie przewidziano również nagrody oraz niespodzianki.

Celem ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjno-informacyjnej było wykształcenie odpowiednich postaw i zachowań u osób powyżej 60 roku życia, niezależnie od tego, czy są one kierowcami, pieszymi, czy rowerzystami. Mieszkańcy naszego miasta również mieli możliwość skorzystania z tej akcji. Warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach zostały zorganizowane w Klubie Seniora znajdującym się przy ulicy Sądowej w Wałczu. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Miasta Wałcza – Pan Maciej Żebrowski.

Jednym z założeń spotkania było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego powyżej 60 roku życia o zagrożeniach, które mogą ich spotkać na drodze, jeżeli nie zachowają odpowiedniej ostrożności. W ramach warsztatów policjanci przedstawili krótką analizę statystyczną wypadków drogowych oraz opisali konkretne incydenty, które miały miejsce na terenie powiatu. Zdarzenia te były spowodowane przez kierujących i pieszych w wieku 60 lat i więcej.